Únor 2007

A hned jedna ikonka

24. února 2007 v 13:29 | Aník |  Ikonky
Nemohla sem odolat a udělala sem hned jednu ikonku :D

Neco z mojí grafický dílny :)

24. února 2007 v 13:25 | Aník |  my graphic
Tak tohle je pár úpraviček fotek a muj první wall....snad se povedly :)

Britská krátkosrstá kočka

24. února 2007 v 11:19 | Aník

Britská krátkosrstá kočka (modrá)

...

Britská krátkosrstá kočka je bezpochyby nejpopulárnějším krátkosrstým pleme­nem v Evropě. Díky velkým schopnostem přizpůsobit se mohou britské krátkosrsté kočky žít jak na venkově, tak v podkrov­ním bytě ve městě. Pro svou vyrovnanou, klidnou a přátelskou povahu jsou ideálními společníky pro mnoho lidí na světě.
Obrázek “http://zluzinek.px.cz/fotky/bondy1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Modrá britská krátkosrstá kočka byla vyšlechtěna na konci 19. století z nejlepších pouličních koček v Anglii. Hned z počátku se objevovala na výstavách koček, ale úpadek chovů během druhé světové války a pomíchání s jinými plemeny po válce způsobily, že se typ modré britské krátkosrsté kočky pokazil. Jistého zlepšení se dosáhlo křížením s modrými perskými kočkami, aby byla upevněna barva očí a typ, ale za cenu toho, že se prodloužila srst. Proto se dodnes stává, že se v krátkosrstém vrhu objeví dlouhosrsté koťátko. Teprve v padesátých letech bylo výběrovou plemenitbou vzkříšeno plemeno v původním typu. Tato kočka je obecně impozantním zjevem, pro který se již v minulém století stala velice oblíbenou.
Britská kočka patří do skupiny koček s krátkou srstí. Je to středně velká až velká kočka se svalnatým, podsaditým tělem, s širokou hrudí. Srst je kratší a hustá s dobře vyvinutou podsadou. Hlava je kulatá, masivní a se širokou lebkou. Nos je krátký a široký, rovný s lehkým prohnutím. Bradu má Britská kočka silnou a uši malé lehce zakulacené a posazené široko od sebe.
Pro standard jsou dovoleny všechny odstíny modré barvy, ale světle modrá má přednost. Barva musí být čistá, rovnoměrně rozložená a bez bílých chlupů nebo stínování. Čenich a polštářky tlapek má modrošedé a oči tmavě oranžové nebo měděné.
Další barvy mohou být:
Černá- neobsahuje šedou nebo hnědou barvu.
Čokoládová-
má teplý hnědý odstín
Lilová-
má světle fialovou barvu s růžovým nádechem
Červená-
je stejnoměrně oranžově červená bez kresby
Krémová-
je světle béžová (pastelové zbarvení, nikoli červená).
Bílá-
stejnoměrně čistě bílá barva s oranžovýma nebo modrýma očima nestejné barvy.
Možné kresby:
Žíhané-
existují ve třech vzorech:Klasické,pruhované a skvrnité a jsou nejčastěji hnědé, modré, červené a stříbrné. Barva očí se mění podle barvy kožichu a to u červené a hnědé kočky by měly být měděné nebo oranžové a u stříbrných koček by měly být zelené nebo oříškové.
Želvovinové-tyto kočky samozřejmé mohou mít mnoho různých barev. Barva očí by měla být stejná, jako je základní barva kožichu.
Želvovinové a bílé-důležité je, aby byly bílé plochy jasně definovány.Barva očí by měla být stejná jako u koček želvovinových.
Kočky s barevnou kresbou na obličeji-existují ve všech barvách, které se objevují u koček siamských. Oči mají modré.
S tippingem-konečky srsti by měly být černé a bílou spodní částí, nos cihlově červený s černým orámováním, které by měly mít i oči.Kočky s tippingem mají mnoho barev, ale ať je barva jakákoli, měla by být pigmentace omezena výhradně na konečky chlupů.
Kouřové-kouřová kočka má stříbrnou podsadu a větší část délky chlupů má sytější barvu. Základní může být jakákoli barva,která je běžně akceptována pro britské krátkosrsté plemeno.V kožichu britských krátkosrstých koček by se neměla objevit ani stopa po žíhání nebo bílé chlupy. Oči jsou měděné, zlaté nebo oranžové.
Dvoubarevné-kočka muže mít libovolnou barvu a vzor z těch, které jsou uznány pro britské kočky, ale v základní barvě musí být symetricky rozmístěny bílé skvrny.
....................................seznam možných kreseb je z www.rennie1.estranky.cz ostatní většinou moje vlastní

Labradorský retrívr

23. února 2007 v 19:51 | Aník
Labrador

Labradorský retrívr je snad jediné místní skotské plemeno přátelských psů. V porovnání s ostatními setry toto plemeno není tolik populární.

http://www.my-labrador.com/foto/tucha/sm.jpghttp://www.seefido.com/assets/images/labrador_retriever.JPGhttp://www.labrador.hu/images/labii12.jpg
Středně velký, ale masivní a silný hladkosrstý pes. Hlava je se širokou lebkou, dobře modelovaná, ostře řezaná, bez masitých lící a se středně dlouhým, širokým ale nikdy špičatým čenichem.Oči má Labrador střední velikosti, hnědé nebo lískové, s inteligentním a dobráckým pohledem. Uši jsou středně velké, svěšené a nasazené vzadu a zeširoka. Krk má statný, čistý, silný, mezi rameny dobře posazený. Končetiny jsou silnější a rovné. Tělo je s rovným hřbetem, širokým a hlubokým hrudníkem a silnou a krátkou zádí. Ocas má výrazně vyznačený, u základu je velmi silný, směrem ke konečku se zužuje, je středně dlouhý, nezpeřený, ale kolem dokola hustě osrstěný krátkou, hustou a hojnou srstí, která mu dává kulatý zjev-tzv. vydří. Může být nošený vesele, ale neměl by být zatočený přes záda.Přední končetiny mají dobrou kostní strukturu a při pohledu ze strany nebo z profilu jsou od loktů k zemi rovné a ramena má dlouhá a svažující se. Zadní končetiny má dobře vyvinuté. Tlapky jsou okrouhlé, kompaktní, s dobře klenutými prsty a dobře vyvinutými polštářky. Chůze i pohyb jsou volné, kopírující zemi.Srst má krátkou, hustou a odolnou vůči nepřízni počasí i vodě. Labradorský retrívr má krátkou a hustou srst, ne však zvlněnou nebo opeřenou, která je na dotek poněkud tvrdá, spodsrstím odolnýmvůči nepřízni počasí i vodě. Jeho srst je pro toto plemeno charakteristickým rysem. Zbarvení je zcela černé, žluté nebo játrově čokoládové. Žluté zbarvení je v rozsahu od světle krémové k liščí. Malé bílé skvrny na hrudi jsou povolené.
Labradorský retrívr je povahou veselý a velmi čilý a živý pes. Má vynikající čich, měkká ústa a je velice horlivým milovníkem vody. Je přizpůsobivým, oddaným a věrným společníkem. Je velmi inteligentní, horlivý a poslušný, se silnou vůlí vás potěšit. Je od přírody vlídný a přátelský, bez známek útočnosti nebo nepatřičné plachosti.
http://www.wildlifetreasures.com/images/labrador.jpg

Dalmatin

23. února 2007 v 19:15 | Aník

Dalmatin

...

Dalmatin je společenský a rodinný pes, který je vhodný pro vycvičení k různým účelům.
http://www.pejskar.cz/foto/galerie/resized/24-4-dalmatin.jpg
Dalmatin je velmi starým plemenem a má dodnes nejasný původ, který prozatím spočívá jen na domněnkách. Z ilustrací objevených ve starověkých hrobkách faraonů a podobných malbách datovaných do období 16. až 18. století, můžeme doufat či předpokládat, že Dalmatin existuje už 1000 let. Církevní kronika ze 14. století a z roku 1719 s jistotou podotýká, že Dalmatin má svůj původ ve Středozemí a zvláště v okolí Dalmatinského pobřeží. Dřívější ilustrace plemene můžeme naleznout také na obrázcích italských malířů ze 16. století a na freskách v Zaostrogu v Dalmácii, které mohou být přibližně z roku 1710. Práce napsaná Thomasem Bewickem, publikovaná v roce 1792 popisuje kresbu a popis Dalmatina, kterého Bewick přiřazuje ke "kočárovým psům". V 18. století tedy byli ve Velké Británii velice populární-běhali před kočáry a uvolňovali jim cestu. V roce 1959 byl ve studiu Walta Disneye natočen film "101 dalmatinů". Tím Dalmatin získal velkou popularitu.
Dalmatin je středně velký a silný pes elegantní a harmonické tělesné stavby. Hlava je střední velikosti, s dlouhým, silným, ne však špičatým čenichem, který je dlouhý, silný a nikdy jakoby "ustřižený". Lebku má plochou, mezi ušima trochu širokou, dobře ohraničenou spánky, s nepatrnou čelní brázdou, ale zcela bez vrásek! Oči má středně velké, kulaté, jasné, s jiskřivým, inteligentním a ostražitým výrazem a jejich barva závisí na barvě skvrn-u černě tečkovaných tmavé, u hnědě tečkovaných hnědé až jantarové. Uši má vysoko a široko nasazené, středně velké, dobře přiléhající k hlavě a poněkud zaoblené a má delši krk. Tělo je jakéhisi obdélníkového formátu, s hlubokým a prostorným hrudníkem a rovným hřbetem. Končetiny jsou rovné a se silnými kostmi a tlapky jsou okrouhlé, kompaktní, s dobře klenutými prsty, polštářky má kulaté a pružné. Drápky jsou u černě tečkovaných psů černé nebo bílé, u játrově tečkovaných psů jsou hnědé nebo bílé. Pohyb je obrovsky volný, chůze je silná, hladká, rytmicky akční, s dlouhými kroky.Ocas má silný a postupně se zužující a je níže nasazený. Srst je krátká, tvrdá, hustá, hladká a lesklá. Zbarvenímohou být bílé s černými nebo hnědými skvrnymi.

New design!!!!

22. února 2007 v 17:35 | Aník |  Info
Je tu novej design!!!
Mno...nevim, jesi se mi extra povedl, ale je celkově muj, včetně textury na pozadí...
Tady máte pro srovnání ten starej:

tak pište a hlasujte jak se vám líbí new design!!!

Čínský chocholatý pes

21. února 2007 v 18:54 | Aník
Čínský chocholatý pes

...

http://www.pesinzert.cz/gfx/obr/cni3.jpg-bezsrstá forma
Obrázek “http://www.cz-pes.cz/atlas/cinsky-chocholaty-pes/chearle02.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.-labutěnka
Malý, elegantní a jemný pes, existující ve dvou typech: Deer (ušlechtilejší, s jemnými kostmi) a Cobby (robustnější, i když stále elegantní, s těžším tělem i kostmi). Hlava s protáhlou, mírně zakulacenou lebkou, hladká a bez vrásek, s mírně se zužujícím ale ne špičatým čenichem. Na temeni je chocholka různé délky, ale nejčestěji dlouhá a splývavá. Oči jsou středně velké, tmavé a daleko od sebe. Uši má nízko nasazené, velké a vztyčené a mohou být s třásněmi nebo bez nich. Krk je dlouhý, suchý, vysoko nesený a bez laloku!!! Končetiny má dlouhé a štíhlé, tlapy podobné zaječím, to znamená dlouhé a úzké, dole s tzv. ponožkami, tvořenými dlouhou srstí. Tělo je středně dlouhé, pružné a hrudník hluboký, dosahující až k loktům. Ocas má vysoko nasazený, postupně se zužuje a na konci je s dlouhým splývavým střapcem, při pohybu nesen nahoru nebo na stranu. Tělo je pokryté jemnou, měkkou a velmi teplou kůží. Zbytky srsti jsou už jen na hlavě, ocasu a tlapkách. Existuje i osrstěný ráz, tzv. powder puff (labutěnka), u něhož dlouhá srst pokrývá celý povrch těla s výjimkou obličejové partie. Zbarvení muže být jakékoliv i v kombinaci.

Činský chocholatý pes je aktivní a půvabných pohybů, mrštný a hravý. Je velmi bystrý a vnímavý, k cizím nedůvěřivý, k vlastním lidem, včetně dětí, však velmi milý a přítulný. Je inteligentní a snadno se učí.

rozhlas.cz

Rotvajler

21. února 2007 v 18:39 | Aník
Rotvajler
Rotvajler - Photography: Blanka Bavšenkovová
Plemeno bylo vyšlechtěno v Německu ve 20. letech 19.století. Název dostalo podle města Rottweiler, střediska obchodu s dobytkem na jihu země. Zprvu byl rotvajler používán k lovu černé zvěře, později jako pastevecký pes k doprovázení stád a jejich nočnímu hlídání. Rotvajleři byli známi jako psi řezníků: zapřažení do vozíku převáželi maso, pomáhali hnát dobytek na trh a potom ochraňovali svého zbohatlého pána. V současnosti je rotvajler užíván jako spolehlivý služební pes a hlídač a populární je i na výstavách. V USA bylo plemeno uznáno v roce 1935, ve Velké Británii se objevilo r. 1936.
Jde o plemeno řadící se do skupiny "dogovitých" psů. Rotvajler je středně velký až velký robustní pes, není těžkopádný, ani lehký, není vysokonohý, ani chrtovitý. Jeho souměrná postava je robustní a podsaditá a ukazuje na velkou sílu, obratnost a vytrvalost.Srst je krátká, rovná a na pohmat hrubá.
Zbarvení je černé se světle až tmavočerveně hnědým pálením. Přednost je dávána co nejtmavšímu a nejsytějšímu pálení.

Je přátelský a klidný, v zásadě vlídný, miluje děti. Je velmi oddaný, poslušný, ovladatelný, rád pracuje. Jeho zjev prozrazuje rozhodnost, chování je sebejisté, nebojácné a pes je pevných nervů. Na své okolí reaguje s velkou pozorností.


článek vznikl z několika zdrojů....

Pár ikonek

19. února 2007 v 15:55 | Aník |  Ikonky
Trochu sem si hrála a vzniklo přo tom pár jednoduchých ikonek :)Moje soutěže

19. února 2007 v 14:00 | Aník
HLASUJTE FOR ME!!! aneb kde právě soutěžím

Všechny diplomky co jsem vyhrála (možná i díky vám :)) nebo dostala od vás :)) DÍKY!!!

za bleskajdu

18. února 2007 v 20:00 | Aník |  MOJE VÝHRY
Z www.marykateaashley.blog.cz...díky Dituš :)

Za B2

18. února 2007 v 16:35 | Aník |  vaše výhry
A tady sou ceny za 2. bleskovku :)
Pro Ditku (nenapsala si co na diplomek, tak sem ti tam dala olsenky :)snad dobře)
A pro Šmudlinku
Snad se Vám ceny líbí :)

2. bleskovka---KONEC

7. února 2007 v 15:45 | Aník |  Bleskovky
Tak je tady druhá bleskovka...taková oddechovka : )
1)Napiš svojí nejoblíbenější rasu pejska
2)Napiš svojí nejoblíbenější rasu kočky
3)Kde podle tebe žijí koaly
4)Napiš jméno 1. známé osobnosti a jejího mazlíčka.

Ještě připiš, jetli chceš ikonku, nápisek, nebo diplomek (a u ikonky a diplomku napiš co na ně)...
Ještě si rozmyslím, kolik vás odměním...taky podle počtu zůčastněných :)

Počítadlo

6. února 2007 v 19:37 | Aník |  Info

TOPlist

Útulky pro kočičky

5. února 2007 v 20:07 | Aník |  útulky
Pomozte opušteným zvířatům. Jsou teď samotní a opuštění, je jim smutno a čekají na Vás. Udělejte dobrý skutek. Vy máte na výběr - oni ale ne !!! Vy se můžete rozhodnout: buď si pořídíte čistokrevného psa nebo kočku a utratíte spoustu peněz, ale pokud nejste nějaký odborník a berete mazlíča jen jako člena rodiny, nezapomeňte na tisíce opuštěných zvířat bez domova.

Tady najdete seznam nějakých útulků pro opuštěné kočičky včetně kontaktů, info atd...

Druhá ikonka

4. února 2007 v 13:57 Ikonky
Tak tady sem si udělala další ikonku : )

Grafička

3. února 2007 v 16:52 | Aník |  my graphic
Tak sem udělala další blendík. Je jenom jeden...pište, jak se líbí :)

Bedlington terier

3. února 2007 v 9:47 | Aník

Bedlington terier

...

http://www.sweb.cz/plemena/foto/bedlington_terier.jpg

Nejméně 200 let staré plemeno bylo vyšlechtěno v severní Anglii v roce 1870, křížením Vipeta s Dendi-dimont teriérem a Otterhoundem, pro lov králíků, lišek, jezevců, ale i vyder a jiné malé zvěře. Dřívější Bedlington byl známý jako Rotberteriér a byl velmi výkonným loveckým psem, kterého v severní Anglii používali jako bojovného psa. Později, díky úsilí ctitelů tohoto plemene Bedlingtonovi byli přiznány i jiné elegantní nové formy. První klub milovníků tohoto plemene byl založen v roce 1873. Je široce rozšířen v Evropě, jižní Africe, USA, Kanadě i Austrálii.
Zevnějškem tento pes připomíná střiženou ovci. Navzdory křehkému zjevu je to pravý teriér: temperamentní, aktivní a urostlý, menší, velmi elegantní. Výška v kohoutku je 38 až 43 cm, hmotnost 8,2 až 10,4 cm. Dlouhá, úzká a oblá hlava s chocholkou z vlnitých hustých bílých vlasů, s protáhlým, jemně lemovaným čumákem. Malé, hluboko posazené, trojúhelníkové oči, jejichž barva závisí od zbarvení psa - u modrých jsou oči i nos černý, u hnědého a pískově hnědého psa jsou oči hnědé. Uši jsou nízko nasazené, zavěšené a se střapcem na konci. Ocas je nízko posazený, přiměřeně dlouhý, silný u kořene, postupně se zužující a elegantně prohnutý, ale nikdy nesahá nad výši zad. Srst je charakteristické struktury-hustá, koudelovitá, odstávající, ...prostě skoro, jako ovce :)
Zbarvení: modré, játrově hnědé nebo pískové, s tříslovými odznaky nebo bez nich.
The image “http://www.celysvet.cz/stanice/obrazek/chovatelska-stanice-psu-bedlington-terier-bos-grunniens-1.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

Baseti-obecně

3. února 2007 v 9:37 | Aník
Baseti
Obecné informace o basetech
Mezi basety patří několik starých francouzských plemen nízko-rostlých loveckých psů.

V současné době existují 2 druhy basetů:
1)krátkosrstí: - arteziano-normandský baset (Basset Artesiene Normand) a modrý gaskoňský baset (Basset Blue de Gascone);
2)hrubosrstí - vanderský baset-grifon (Basset Griffon Vendeen) a rezavý bretoňský baset (Basset Fauve de Bretagne)

Předci těchto plemen byli mnohočetní nyní již vyhynulí krátkonozí staří francouzští lovečtí psi, kteří úspěšně lovili zajíce a králíky v hustých zarostlých podmínkách. Všichni baseti se vyznačují zvučným a hlubokým hlasem. Jsou to přízemní krátkosrstí psi s prodlouženým tělem a velkou hlavou. Výška v kohoutku je 32 až 38 cm, hmotnost okolo 15 kg. Volně se množí ve Francii a v Belgii.
celysvet.cz

Poznámka

3. února 2007 v 9:24 | Aník |  Info
Chtěla bych jenom říct, že všechny články, co tady najdete jsou buď moje vlastní, nebo alespoň upravené. Nechci, aby si o mně někdo myselel, že si stavím blog jenom kopírováním. Každý článek, který jsem nepsala celý já jsem si nejdřív celý přečetla a pak aspoň půlku překopala.
Prosím vás tedy, abyste to ode mě taky nekopírovali. Díky