Aljašský malamut

1. října 2006 v 11:59 | Aník
ALJAŠSKÝ MALAMUT
...


The image “http://www.dogsk.sk/kynologia/revue/foto2004/malamut11_04a.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.
Aljašský malamut, jak už jméno napovídá, pochází ze severu. Byl vyšlechtěn eskymáky (pravděpodobně z vlka, soudě podle vzhledu) aby jim tahal sáňe. Potřebovali silného a odolného psa, kterým malamut rozhodně je. Může se chlubit i velkou vytrvalostí, poslušností a inteligencí. Pokud by jste Aljašského malamuta chtěli chovat, je lepší bydlet na vesnici nebo na okraji města, protože tento pes potřebuje hodně prostoru, jak na pelíšek, tak i na výcvik. Není vhodný pro starší lidi, protože potřebuje hodně pohybu a cvičení. Proto se spíš hodí pro mladší a sportovněji založené chovatele.
Je to velice přátelský pes a dobře se snáší s lidmi i ostatními psy.
Aljašský malamut je pe, který je velice podobný vlku. Má typický protáhlý čenich a velké pozorné oči, které jako lovec potřebuje. Má středně velké tělo a silné nohy. Jeho srst má různé odstíny šedé a sem tam se objeví i bílá. Srst je huňatá, aby pes vydržel místní mrazy (až -50 °C).
Malamuti získali největší slávu při výzkumech v Arktidě a při vypuknutí epidemie záškrtu na Arktidě ve městečku bez spojení s železnicí, kam by se dopravilo sérum. Jediné možné řešení bylo poslat psí spřežení do města Nenany vzdáleného cca 1000 km. Ve velice špatném počasí urazila spřežení tuto vzdálenost za necelého 5 a půl dne.
Jako rasa byl uznán ve 20 století.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama