YORKŠÍRSKÝ TERIÉR

27. září 2006 v 22:29 | Aník
YORKŠÍRSKÝ TERIÉR

...

http://www.diamant.unas.cz/images/foto_trava1.jpg
Yorkšírský teriér patří mezi nejpopulárňejší psí mazlícky. Není snad nikdo, kdo by tohodle malého pejska neznal. Můžeme ho potkat snad všude a přesto si mnozí myslí, že nic nevydrží. Ale je to přesně naopak.

Tělo Yorkšírka kompaktní a krátké s rovnou hřbetní linií, a to i za chůze. Hlava je poměrně malá a plochá s ne příliš výrazným čelem. Mají středně velké tmavé oči, malá špičatá ouška a krátký čumáček. Jejich tělo je krátké a je zakončené vzpřímeným ocáskem a jejich nohy rovná a pevné většinou s tmavou srstí. Tlapky jsou uzavřené, přední o něco větší než zadní a mají černé drápky.

Nejdůležitější na tomhle psu je jejich srst, která by měla být rovná, ocelové modrá, a na hlavě a na hrudi má světle zlaté pálení, které je i na končetinách. U mladších jedinců je srst krátká avšak u starších by měla být až na zem. Je od špičky nosu až ke konci ocasu rozdělena pěšinkou.

Ideální váha je mezi 1800-2800g (i až 3200g, ale chovní psi by neměli přesáhnout 2kg) při výšce 20-24cm.

Yorkšírský teriér je původem z Anglie, kde ho chovala městská chudina, protože nemohli chovat větší rasy. Měl roli skoro stejnou, jako kočka-chytal krysy a potkany. byl to úsporný pes, který zároveň něco vydržel.Teprve v 19. století si ho všimla šlechta a začala si Yorkšírka pořizovat jako domácího mazlíčka. A v polovině 20. století ho zná už téměř každý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petullik :) Petullik :) | Web | 4. března 2008 v 20:48 | Reagovat

Ahoj:) .. koukněte se prosím na můj blogís www.petullik.blog.cz a jestli se vám bude líbit tak pro něj můžete hlasovat :) na http://flexscan.blog.cz/ Díky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama