NĚMECKÝ REX

26. září 2006 v 15:45 | Anýšek
NĚMECKÝ REX
...
http://www.inseparabile.com/gatti/images/germanrex.jpg
Název připomíná spíš psa, ale německý rex je kočičí plemeno, jedno ze čtyř plemen rexů, koček s kadeřavou srstí.
Německý rex se hodně podobá kočce domácí, až na srst.
Hlava tohoto plemene je zakulacená s dostatečnou šířkou mezi ušima. Vnější linie hlavy by měla téměř rovně stoupat od tváři ke špičkám uši. Uši jsou středně velké a mají širokou základnu. Jejich špičky jsou mírně zaoblené. Brada je silná; tváře jsou dobře vyvinuté. Nos má u kořene mírné prohnuti. Středně velké oči jsou dostatečné vzdáleny od linie nosu, jsou posazené spíše směrem ven. Jsou dosti otevřené a mají zářivou barvu. Barva očí by měla ladit s k barvou srsti.
Dnes je německý rex středně velká kočka. Její tělo má střední délku. Je silné a svalnaté, ale nikdy masivní nebo podsadité. Hrud' je z profilu zakulacená a vysloveně silná. Zadá jsou od ramen až po trup naprosto rovná. Má jemné středně dlouhé nohy a tlapky jsou výrazné a mírně oválné.Ocas je středně dlouhý, má silný kořen a směrem ke špičce se mírně sbíhá. špička ocasu je zaoblená.
Srst této rasy je na dotek měkká a sametová. Je krátká, plyšová a zřetelně zvlněná nebo kadeřavá a má jedinečnou strukturu. Zvlnění je plně vyvinuto většinou až ve věku jednoho nebo dvou let. Hustota srsti se pohybuje od řídkého měkkého pokrytí až po hustou stejnoměrnou strukturu. Hmatové chlupy jsou také zvlněné. Srst může mít, stejně jako u domácích koček mnoho barev.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama