DIVOKÁ

26. září 2006 v 15:47 | Anýšek
KOČKA DIVOKÁ
...

The image “http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/40019000/jpg/_40019771_wildcat_science_203.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.The image “http://www.sweb.cz/selmy/images/kockad.gif” cannot be displayed, because it contains errors.
Kočka divoká je stavbou těla velice podobná kočce domácí. Má také kulatou hlavu, středně velké tělo (50-80cm) , kratší nohy a středně dlouhý ocas(28-35cm) a váží obvykle kolem 5kg, výjimečně až 15kg. Na rozdíl ale mají hustější a delší srst, zejména na ocase, což je jeden z jejích poznávacích znaků.Má také robustnější postavu. Divoké kočky žijí samotářsky, jen v době páření v únoru jsou samec se samicí krátce spolu a sou aktivní převážně v noci. Dávají přednost hustým lesům horských oblastí a živí se drobnými savci, ptáky a ještěrkami. Dožívají se věku až 15 let a vyskytují se v Evropě, jihozápadní Asii a Africe.
Ve střední Evropě, kde bývala kočka divoká dříve běžným druhem, je již téměř vyhubena. U nás byly v 70. letech učiněny pokusy o její zpětné vysazení na Šumavě. Občas k nám pronikají jedinci ze Slovenska nebo z Německa.
Za předka domácí kočky je pokládána africká rasa kočky divoké - kočka plavá z Egypta
V ČR kriticky ohrožený druh
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 4. září 2008 v 17:45 | Reagovat

Ahoj. Nemám ráda zvířata. Jsem členkou skupiny 5angels, jestli chcete můžete my napsat. Dávejte si dobrý pozor!! Čau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama